مصری: افزایش حقوق کارگران در سال ۹۹ ناچیز است

مصری: افزایش حقوق کارگران در سال ۹۹ ناچیز است

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(چهارشنبه، سوم اردیبهشت 99) قوه‌مقننه، در تذکری شفاهی، نسبت به میزان افزایش حقوق کارگران در سالجاری انتقاد کرد و گفت: این حقوق حداقلی کارگران با این وضعیت در تاریخ سابقه ندارد.

وی افزود: به تازگی شاهد بودیم که فقط دولت و کارفرمایان در نشست‌های شورای حقوق و دستمزد درباره افزایش حقوق کارگران توافق کردند و نمایندگان کارگران آن را امضا نکرده‌اند، اما در نهایت این مصوبه ابلاغ شد.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس با بیان اینکه، اعتباری بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان برای یکسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری طبق قانون مصوب مجلس اختصاص داده شده است، اظهار داشت: از این میزان، یک ریال هم برای بازنشستگان تأمین اجتماعی اختصاص نیافته است.

عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس که در غیاب علی لاریجانی ریاست جلسه را به عهده داشت، ضمن وارد دانستن تذکر حاجی‌دلیگانی، گفت: در شرایط کنونی قانون تعیین میزان افزایش حقوق کارگران در نشست مذکور را براساس میزان رأی تعیین کرده است، اما باید تبعیض‌ها را ریشه‌کن کرد.

وی اضافه کرد: در شرایط کنونی، حداقل حقوق کارکنان دولت، 2 میلیون و 800 هزار تومان تعیین شده، اما برای قشر کارگر رقم ناچیزی در نظر گرفته شده است.

نایب رئیس مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در بودجه‌های سالانه برای صندوق‌های بازنشستگی اعتبار قرار می‌دهیم اما گویی که تأمین اجتماعی از یک کشور دیگر است و نه تنها یک ریال به این صندوق تخصیص نمی‌یابد، بلکه حتی طلب آنها را نیز پرداخت نمی‌کنیم.